Ömer Çelik: Erdoğan-Özel görüşmesinde yeni anayasa gündeme geldi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Merkezi’nde genel başkan Özgür Özel’i ziyaretiyle ilgili açıklama yaptı.

Görüşmeye ev sahipliği için Özgür Özel’e teşekkür ettiklerini söyleyen Çelik, görüşmede

Diyalog ortamının sürmesinin toplumumuzda çok olumlu karşılandığı, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği şekilde siyasi partileri arasında Türkiye’nin meseleleri hakkında görüşme, diyalog zemininin güçlü bir şekilde tutulması gerektiği konusunda bu iade-i ziyaretle birlikte güçlü mesaj verilmiş oldu. Bugün gerçekleşen iade-i ziyaretle birlikte Türk siyasi hayatında bu tablonun ortaya çıkmasını memnuniyet verici olarak görüyorlar” dedi.

Anayasa değişikliğinin de gündeme geldiğini aktaran Çelik, “Cumhurbaşkanımız Türkiye’nin darbe anayasasından kurtulabilmesi için atılması gereken atılmaları sadece dar bir inisiyatifle değil en geniş toplumsal, siyasi uzlaşma zeminiyle gerçekleşmesi konusundaki görüşlerini ifade etmişlerdir. Bütün Türkiye’yi kucaklayan bir toplumsal sözleşme olarak anayasa sürecinin yürütülmesi gerektiğini belirtmişlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımız bu çerçevede Türkiye’nin gelecek nesillere borcu olan darbe anayasasından kurtulmak ve yeni anayasaya kavuşmak sürecini siyasetin gündelik polemikleri içerisinde değil Türkiye’nin geleceğini gözeten bir sorumluluk perspektifiyle ele alınması gerektiğini ifade ediyorlar” diye konuştu.

Ekonominin de ele alındığını söyleyen Çelik, “Görüşmede Cumhurbaşkanımız orta vadeli program ve 12. Kalkınma Programı’yla elde edilen kazanımların korunacağını vurguluyorlar. Programa zarar verecek tutumlardan kaçınılacağını ifade etmişlerdir. Bu çerçevede sayın Cumhurbaşkanımız arzu edildiği takdirde CHP tarafından Hazine ve Maliye Bakanımız sayın Mehmet Şimşek’in bilgi vereceğini ifade etmişlerdir” ifadelerini kullandı.

AYRINTILAR GELİYOR…

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir