Montella’dan Portekiz maçı öncesi ilk 11 açıklaması: Arda Güler oynayacak mı?

EURO 2024 F Grubu‘ndan 22 Haziran saat 19.00’da yapılacak olan Türkiye-Portekiz maçı öncesinde açıklama yaptı. İsmail Yüksek‘in durumunu değerlendiren teknik adam, Arda Güler’in yarın forma giyme durumu hakkında konuştu.

Montella açıklamalarına, “Şöyle söylemek lazım; dört günde bir oynadığınızda zihinsel enerjinizi toparlamanız gerekiyor. Sonrasında fiziksel enerjinizi toparlamanız gerekiyor ama baktığınızda hiçbir takım mükemmel değildir. Biz kendi artılarımızı ve eksilerimizi biliyoruz. Daha çok artılarımızı çoğaltarak ilerlemeye çalışıyoruz” ifadeleri ile başladı.

“Portekiz’in mükemmel bir takım olduğunu düşünmüyorum”

 
Portekizin durumunu değerlendiren Montella, “Portekiz’in mükemmel bir takım olduğunu düşünmüyorum. Onların da eksileri var, farkındayız. Onları da biliyoruz” dedi

“İsmail Yüksek’in durumu gayet iyi”

“Biliyorsunuz ki ben önceden bilgi vermeyi sevmem ama İsmail Yüksek’in durumu gayet iyi. İdmanlara da düzenli bir şekilde devam ediyor. Yarın belki baştan, belki sonradan oyuna dahil olabilir. Bu bilgiyi size vermeyeceğim tabii ki.”

“Arda Güler’de yorgunluk belirtisi var”

“Aslında birkaç tane değişiklik olabilir ya da olmayabilir. Arda Güler’in durumuna iyi bir şekilde bakmamız gerekiyor. Ufak bir yorgunluk belirtisi var. Riske girmeye değer mi değmez mi ona yarın karar vereceğiz.”

Ronaldo hakkında konuştu

“Cristiano Ronaldo inanılmaz bir oyuncu. Bir sezonda 50 gol atabilen bir oyuncu. Böyle bir oyuncuya sahip oldukları için zor bir maç olacağını söyleyebilirim.”

“Hedefimiz topa sahip olmak”

“Biz kendi kimliğimize, kendi oyunumuza odaklanacağız. Güçlü noktalarımızı avantaja çevirmeliyiz. Sabırlı oyunumuzu birlik beraberlik içinde göstermeliyiz. Bizim hedefimiz topa sahip olmak. Portekiz’in de öyle. Bizim topu ayağımızda tutma noktasında gelişmemiz gerekiyor.”

“Daha iyi bir defansı duruşu sahip olmalıyız”

“Daha iyi bir defansif duruşa sahip olmalıyız. Bunu sağlamak da forvetlerimizden başlıyor. Defansif anlamda iyi olduktan sonra ofansif oyuncularımızın ne kadar iyi olduğunu zaten biliyoruz. Gürcistan maçında biz 22 şut attık onlar 12.”

“Ülkemizde forvetsiz oynadığımızı düşünüyorlar”

“Ülkemizde şöyle bir durum var; forvetsiz oynadığımızı düşünüyorlar. Rakip hocanın ne kadar ofansif oynadığımızı söylemesi beni mutlu etti açıkçası.”

Kerem Aktürkoğlu’nun açıklamaları ise şöyle:

“Golü topu sürüyorken 3 kez kaçırdım. Bunun şakasını yapıyorum golden beri. Kulübe benimle koştu, kaleye kadar sürecektim de vazgeçtim. Kolay gibi gözükse de zor bir pozisyondu.”

“Gruptan lider olarak çıkmak istiyoruz”

“Maçlara hiçbir takım beraberlik veya mağlubiyet için çıkmaz. Tabii ki galibiyet almak istiyoruz, onun için hazırlandık. Bizim de eksiklerimiz var, Portekiz’in eksiklerini iyi çalıştık. Galibiyet alıp gruptan net bir şekilde lider olarak çıkmak istiyoruz.”

“Sabırlı olursak yarın galibiyetle ayrılmamız kaçınılmaz olur”

“Sabır bizim en büyük parolamız. Acele etmezsek yaparız. Biraz heyecanlı bir milletiz, bir an önce olsun istiyoruz. Bu bende de biraz var. Hazırlık maçları sonuç olarak kötü gözükebilir ama oyun olarak çok anlamlı noktalara dokundu. Sabırlı olursak yarın galibiyetle ayrılmamız kaçınılmaz olur.”

“Takım savunması böyle turnuvalarda en önemli etkenlerden birisi. İlk maçta verdiğimiz pozisyonlar bizi sıkıntıya soktu ama Portekiz’e karşı oyun anlayışımız daha farklı olacaktır. Ben de takım savunmasına yardım eden bir oyuncuyum çok fazla belli olmasa da. Yarın inşallah bunu takım olarak gösterebiliriz.”

“Kazandığımız zaman yarın çok farklı bir hava olacak”

“Hazırlık maçlarının mağlubiyetle geçmesi moralimizi biraz bozmuştu. İlk maçın turnuvanın gidişatını etkileyebileceğinin farkındaydık. İçeride yaş olarak ve dostluk olarak birbirine yakın bir grup var. İlk maçı kazandık ama hiçbir şey bitmedi. Kazandığımız zaman yarın çok farklı bir hava olacak. Ülke olarak buna ihtiyacımız var.”

“Yarın oynayıp oynamayacağımı bilmiyorum”

“Oynayıp oynamayacağımı bilmiyorum ama rakibimize karşı hazır olmamız gerekiyor. Belli şablonlara her oyuncu hakim, Türkiye’de çok fazla üçlü oynayan takım olmadığı için sıkıntılar yaşanabiliyor ama bunlara hazır olmak zorundayız. İlk dakikalarda farklı bir skor elde edersek onların oyununun değişeceğini biliyoruz.”

Ayrıntılar geliyor…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir