Lüks araba markası yeni modeliyle bir kez daha kendine hayran bıraktı

Cadillac, 2025 model Optiq EV’sini Çin pazarına özel olarak tanıttı. Yeni nesil elektrikli araç, cesur tasarımı ve etkileyici özellikleri ile dikkat çekiyor. Cadillac’ın daha büyük modeli Lyriq’e benzerliği ve karakteristik dikey aydınlatma elemanları ile göz kamaştırıyor.

Cadillac Optiq, canlı turuncu bir renk seçeneği ile sunuluyor ve iç mekânın en büyük göz alıcı özelliği, 33 inçlik kavisli dijital ekranı. Araç, standart ve uzun menzil olmak üzere iki farklı modelde piyasaya sürülüyor. Standart model, 241 beygir gücünde elektrik motoru ve 329 Nm tork ile donatılmış, 0’dan 100 km/s hıza sadece 7 saniyede çıkabiliyor. Bu modelde 68.4 kWh kapasiteli bir batarya bulunuyor ve tam şarj ile 536 km menzil sunuyor.

Lüks araba markası yeni modeliyle bir kez daha kendine hayran bıraktı

Uzun menzil modeli ise, toplamda 283 beygir güç ve 465 Nm tork üreten çift elektrik motoruna sahip ve bu model 0’dan 100 km/s hıza 6 saniyede ulaşabiliyor. 79.7 kWh’lik batarya paketi ile tek şarjda 600 km yol alabiliyor.

Yeni Optiq, sürücü asistanı özellikleri arasında otomatik frenleme, şerit takip sistemi ve uzun menzil modeli için sunulan Super Cruise özelliği ile dikkat çekiyor. Araç, hem ısıtmalı hem de havalandırmalı koltuklarla, ısıtmalı direksiyon simidi, deri döşeme ve 126 renk seçeneğine sahip ortam aydınlatması ile konfor sunuyor. Ayrıca kablosuz akıllı telefon şarjı ve dijital arka görüş aynası gibi modern teknolojilerle donatılmış.

Cadillac Optiq, Çin’de standart modeli için 239,700 yuan (yaklaşık 33,107$), uzun menzil modeli için ise 269,700 yuan (yaklaşık 37,251$) fiyat etiketiyle satışa sunulmuş. Ayrıca aracın elektrik sistemleri için ömür boyu garanti veriliyor. Global pazarlara ne zaman sunulacağına dair henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir